czwartek, 30 maja 2013

Czerwono-Czarni wracają do Szczecina

Dzisiaj przedstawiam list, który przesłał Pan Jakub Matura:

Czerwono-Czarni wracają do Szczecina

Dinozaury i protoplaści polskiego rock'n'rolla zagrają 19 czerwca na Małej Scenie Festiwalowej. Wyświetlony zostanie także unikatowy reportaż filmowy „Wszyscy jesteśmy Presleyami” o szczecińskim Festiwalu Młodych Talentów z 1963 r. To kolejne spotkanie z cyklu upamiętniającego historię szczecińskiego bigbitu.

Czerwono-Czarni to zespół, który posiada już status legendy polskiej muzyki. Sprowadzony do Szczecina przez Jacka Nieżychowskiego, dyrektora ówczesnego Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Imprez Artystycznych (przekształconego później w Szczecińską Agencję Artystyczną), trwale wpisał się w historię tutejszego i polskiego big-beatu. Czerwono-Czarni byli motorem napędowym Festiwalu Młodych Talentów i kolebką wielu muzycznych karier. Byli na tyle rozpoznawalni, że wysyłając prośbę o ich autograf wystarczyło zaadresować kopertę krótkim „Czerwono-Czarni. Szczecin”.

W całej swej historii przez zespół przewinęło się kilkudziesięciu muzyków i wokalistów. 19 czerwca na Małej Scenie Festiwalowej zagrają ci z pierwotnego, historycznego składu z lat 60-tych: Jan Knap, Wiesław Bernolak i Zbigniew Bizoń. Towarzyszyć im będą – także oficjalni muzycy Czerwono-Czarnych – Tomasz Jaśkiewicz i Wojtek Rapa. W rolę wokalistek wcielą się Barbara Włodarczyk i Natalia Pastewska. Zespół zagra swoje największe przeboje, m.in: Trzynastego, Autostop, Mały książę, O mnie się nie martw, Bądź dziewczyną z moich marzeń, Rudy Rydz itd.

Nie lada gratką dla miłośników Szczecina będzie także emisja dokumentalnego materiału „Wszyscy jesteśmy Presleyami” z 1963 r., odszukanego w archiwach Filmoteki Narodowej. Jest to reportaż Wytwórni Filmów Dokumentalnych o 2. edycji szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów.

Impreza odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 18:00 w Szczecińskiej Agencji Artystycznej. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w siedzibie agencji przy al. Wojska Polskiego 64.
GRAFIKI I ZDJĘCIA DO POBRANIA pod adresem: https://www.dropbox.com/sh/esiyt6nam34uy5e/1EOQl6sygj

Organizatorem wydarzenia jest Szczecińska Agencja Artystyczna. Wszystkie informacje o cyklu upamiętniającym Festiwal Młodych Talentów znajdują się na stronie www.saa.pl oraz www.festiwalmlodychtalentow.pl


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza