Formacja reaktywowała się jesienią 1965 r. w składzie: Adam Kowalczyk - gitara, śpiew; Roman Kapelan - gitara, śpiew; Zdzisław Kulis - gitara basowa, spiew; Jerzy Kościński - perkusja. Repertuar grupy zmienił się na wokalno-instrumentalny, a pierwszym wokalistą został R. Kapelan. Wydział Kultury Nowej Huty sfinansował zakup nowego sprzętu dla formacji, która po kilku regularnych wieczorkach w Wersaliku i występach w okolicznych klubach, przeprowadziła się do klubu Ruchu na os.Teatralnym. Wtedy nastąpiła zmiana perkusisty, miejsce J. Kościńskiego zajął Jerzy Rojek. W tym składzie opracowano repertuar wokalny i rozpoczęły się występy na wieczorkach w różnych klubach i szkołach Nowej Huty praktycznie w każdą sobotę i niedzielę. Zespół przetrwał do lipca 1966 r., kiedy ponownie się rozpadł.
Od jesieni 1966 r. grupa ponownie rozpoczęła próby na zapleczu klubu Wersalik. Wkrótce z formacji odeszli R. Kapelan i J. Rojek. Powrócił do formacji Jerzy Kościński - perkusja oraz Henryk Michalski - śpiew. Zespół zmienił nazwę na Banici. W tym składzie, bez gitary basowej, którą zastępowała ... pianola, grupa sporadycznie odbywała próby do lata 1967 r. z udziałem Henryka Michalskiego , śpiewającego jedną własną kompozycję, przygotowywaną do konkursu. Występ nie doszedł do skutku i nastąpił kolejny, definitywny rozpad zespołu.
Błękitni (Kraków, 1964 r.) Powyżej od lewej z tyłu: Henryk Michalski, Adam Kowalczyk, Andrzej Rachwaniec, z przodu od lewej: Tadeusz Piórkowski, Maciej Wąs, Zdzisław Kulis, Jacek Chmielek
Źródło: http://www.ryszardy.pl/ (opracował: Adam Kowalczyk)
|
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz