wtorek, 25 grudnia 2012

Czarne Koty

  Zespół instrumentalny Czarne Koty powstał w 1963 r. w Myślenicach z inicjatywy perkusisty Wojciecha Salamona. W skład grupy weszli także Marek Jamroży - gitara; Leszek Fugiel - gitara; Mirosław Woźniak - gitara basowa. Wkrótce na perkusji założyciela formacji zmienił Janusz Gajec - multiinstrumentalista, wokalista. Czarne Koty grały muzykę typowo gitarową, wzorując sie na The Shadows i innych zachodnich formacjach. Podczas wakacji zespół grał w restauracji "Pod Blachą" w Myślenicach. Po pewnym czasie przeniósł sie do ZDK w Krakowie - Nowej Hucie. Podczas koncertów, oprócz wykonywania muzyki instrumentalnej, akompaniował wokalistom estrady ZDK: Larysie Wdzięczkowskiej, Edwardowi Strojnemu, Czesławowi Popielarczykowi. Z grupą śpiewali także: Elżbieta Żakowicz i Włodzimierz Gurgul.
  Jesienią 1964 r. z zespołu odszedł J. Gajec, którego na perkusji zastąpił Mieczysław Spyrczyński. W tym składzie grupa grała jeszcze kilka miesięcy, poźniej uległa rozwiązaniu. Pod koniec istnienia formacja stosowała efekt pogłosowy do gitary solowej i mikrofonów, co znacznie uatrakcyjniało brzmienia instrumentalne.


Czarne Koty (Myślenice, 1963 r.)
Powyżej od lewej z gitarami: Mirosław Woźniak, Leszek Fugiel, Marek Jamrozy. Na schodach siedzi: Janusz Gajec.


Źródło: http://www.ryszardy.pl/

PS.

1. Uzupełnienie biogramu mile widziane.
2. W źródle jest napisane, że J. Gajec opuścił zespół w 1963 r., natomiast na dostepnych opisach do zdjęć pisze, że J. Gajec występował w grupie w 1964 r. Przyjąłem datę odejścia muzyka na jesień 1964 r.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza