sobota, 9 lutego 2013

Grodzianie


  Zespół wokalno-instrumentalny Grodzianie powstał w Krakowie w 1966 r. W pierwszym roku działalności grupa działała przy Szkole Podstawowej nr 88 w Nowej Hucie w składzie: Roman Śmietana - gitara basowa; Zbigniew Wąsowicz - gitara , śpiew; Jerzy Garncarczyk - gitara, śpiew;  Jerzy Gołda - perkusja; Piotr Boczkowski-Gardyła - śpiew. W latach 1967 - 1969 zmieniono lokum na Klub Ogniska Młodych ZDK HiL "Jedynka" ("Violinka") na os. Młodości 1. W składzie formacji zaszły zmiany: odeszli R. Śmietana  i J. Gołda, natomiast doszli: Wojciech Wierzbicki - gitara basowa, śpiew i Wojciech Budweil - perkusja.
  Zespół grywał głównie na zabawach w klubie "Violinka" (Jedynka), czasem w Ekonomiku (THM), a także w innych szkołach i na okolicznościowych imprezach, m. in. brał udział w Festiwalu Młodzieżowych Zespołów Artystycznych. W repertuarze zespołu były ówcześnie popularne utwory, a także własne kompozycje. W szczególności były to utwory: The Beatles, The Rolling Stones, The Animals, Czerwonych Gitar, No To Co, Niemena, Trubadurów i innych. Formacja grała także utwory instrumentalne, takie jak np. "Maria Elena", Samba Pa Ti","Peace Pipe", "Blue Star", "Oczy Czarne". Zespół zakończył działalność w 1969 r.

Grodzianie (1966 r.)
Na zdjęciu od gory od lewej: Jerzy Gołda, Jerzy Garncarczyk, Zbigniew Wasowicz, od dołu: Piotr Boczkowski-Gardyła, Wojciech Wierzbicki


Źródło: http://www.ryszardy.pl/ (tekst i zdjęcie) (materiał nadesłał Pan Jerzy Garncarczyk)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza