wtorek, 26 grudnia 2017

Marek Ałaszewski / Klan - Chmura nad miastem [GAD Records GAD CD 066] (CD)

  Miesiąc temu wydawnictwo GAD Records wydało album z nagraniami Pana Marka Ałaszewskiego z ponad dwóch dekad, zarejestrowanych solowo i jako reaktywowana okazjonalnie grupa Klan. Co najważniejsze, dochód ze sprzedaży tej płyty jest przeznaczony na rehabilitację chorego Pana Marka. Dlatego gorąco zachęcam do zakupu tego CD.

 Oto co można przeczytać na stronie wydawnictwa:
  "Klan w swojej oryginalnej odsłonie zakończył działalność w 1971 roku. Marek Ałaszewski, choć dużą część czasu poświęcił na sztuki plastyczne, nie zerwał z muzyką. Wracał do niej co jakiś czas – jako Klan lub pod własnym nazwiskiem. Oto dokument tych powrotów.
  „Chmura nad miastem” to zbiór nagrań z lat 1972-94, realizowanych w różnych składach i okolicznościach. Są tu psychodeliczne piosenki, poruszające ballady, ale też progresywna minisuita i nawet… rap o kawie. Frapująca dokumentacja ponad dwóch dekad poszukiwań nietuzinkowego artysty, który do studia wchodził tylko wtedy, gdy naprawdę miał coś do powiedzenia. Komplet unikatowych, studyjnych nagrań z ponad dwóch dekad uzupełniają dwa nagrania koncertowe reaktywowanego Klanu z 1992 r. Wszystko z oryginalnych taśm!
  Marek Ałaszewski w 2016 r. doznał ciężkiego wylewu, przeszedł dwie poważne operacje i od tego momentu trwa przynosząca skutki, ale niezwykle trudna, długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Dlatego też cały dochód z niniejszej płyty przeznaczamy na wsparcie tego szczytnego celu."
   Spis utworów:
 1. Ostatnie prześwity pamięci
 2. Chmura nad miastem
 3. Płyną łzy
 4. Tryptyk
 5. Ballada dla ludzi zmęczonych
 6. Chwila nadziei
 7. Shut Up
 8. Ćma
 9. Kawiarz
10. Should Be (live)
11. Po co mi ten raj (live)

  Skład:
Marek Ałaszewski – śpiew, gitara, instrumenty klawiszowe
Tomasz Jaśkiewicz – gitara
Tomasz Buttowt – perkusja
Marian Pawlik – gitara basowa
Dariusz Jurewicz – gitara
Jerzy Młynarz – perkusja
Wojciech Waglewski – gitara
Artur Łobanowski – gitara, śpiew
Wojciech Ruciński – gitara basowa
Radosław Nowakowski – konga
Piotr Gąssowski – gitara
Krzysztof Poliński – perkusja
  Orkiestra Rozrywkowa PRiTV w Poznaniu, dyr. Leszek Paszko

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza