sobota, 14 października 2017

Rockowisko Trójmiasta - Lata 70. [książka]

  Na początku września 2017 r. Wydawnictwo Bernardinum wydało książkę "Rockowisko Trójmiasta - Lata 70.", której autorami są Stanisław Danielewicz i Marcin Jacobson. Stanowi ona uzupełnienie wydanej kilka lat temu pozycji "Motława-Beat. Trójmiejska scena big-beatowa lat 60-tych", której autorami są Roman Stinzing i Andrzej Icha.
  Autorzy "Rockowiska Trójmiasta" na stronach tej obszernej monografii, w formie dialogu, przedstawiają dzieje rockowej, choć nie tylko, sceny Wybrzeża. Książka dzieli się na siedem rozdziałów - kolejno: Echa ku pamięci (1967-1969); Disco problem; Non Stop i inne takie miejsca; Muzyka Młodej Generacji; Puzzle; Majonez i inne przystawki; Zespoły duże i małe.
  Każdy fan polskiej muzyki młodzieżowej z lat 60-tych i 70-tych znajdzie dla siebie wiele interesujących informacji. Polecam zakup tego wydawnictwa.
  Ze swej strony postaram się skorzystać z informacji tam zawartych, dla uzupełnienia informacji o zespołach opisanych na tym blogu oraz przedstawienia nowych grup.
  Minusem - jak dla mnie - jest nieporęczny format tej pozycji - 25x34 cm.
 

5 komentarzy:

 1. Posiadam ta ksiazke.Czy ktos moze wie kto znajduje sie na zdjeciu okladki ksiazki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na okładce jest przedstawiony zespół N.S.U. W książce, na stronie 436, jest inne zdjęcie tej grupy, gdzie w podpisie są przedstawieni - z imienia i nazwiska - muzycy grupy.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Dzieki za info o zdjeciu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Autor opisuje różne fajne rzeczy - próbuje między innymi naprawiać skrzywioną przez propagandę PRL historię polskich dyskotek i deejayów w której brał swego czasu solidny udział i dzięki czemu znalazł miejsce (wraz z Jacobsonem i innymi) w pierwszej i jedynej książce (gigantycznej eKsiążce): https://www.ebay.pl/itm/HISTORIA-POLSKICH-DYSKOTEK-DJ-rewelacyjna-ksi-ka-3GB-zawarto-ci-/253313833612?hash=item3afaae5a8c

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń