Pierwsze występy publiczne wokalistka rozpoczęła w 1969 r. z zespołem N.S.U., z którym zajęła pierwsze miejsce w przeglądzie zespołów muzycznych Wybrzeża organizowanego przez Studio Piosenki "Posejdon" w Gdańsku Wrzeszczu. Grupę tworzyli wtedy: Zenon Miluski - gitara, śpiew Krzysztof Wieczorkowski - gitara basowa; Lech Gotkowski - pianino i Dariusz Boniewicz - perkusja.
W 1970 r. rozpoczęła współpracę z zespołem Nadmorskie Kwiaty, który tworzyli: Ryszard Przecławski - gitara basowa, śpiew; Grzegorz Nogowski - gitara i Dariusz Boniewicz - perkusja. Grupa zdobyła pierwsze miejsce na festiwalu zespołów młodzieżowych w Sopockim Non Stopie, otrzymując puchar (na zdjęciu poniżej). Oprócz letniego, grupa występowała w zimowym Non Stopie "Pawilon" oraz w klubach Trójmiasta (m.in. "Rudy Kot" i "Żak"). Formacja wystąpiła w programie radiowym i telewizyjnym "Bariera Dźwięku".
Od 1973 r. piosenkarka śpiewała w sopockiej restauracji "Ermitage", znajdującej się niedaleko legendarnej kawiarni "Złoty Ul". W tym czasie w skład zespołu towarzyszącego wokalistce wchodzili: Ryszard Prochowski - fortepian, trąbka; Marian Urbańczyk - saksofon; Marek Strobel - gitara basowa i Dariusz Boniewicz - perkusja.
W 1976 r. wyszła za mąż za obywatela Szwecji i wyemigrowała do tego kraju, gdzie zamieszkała w jego stolicy - Sztokholmie.
Późniejsze losy piosenkarki na niwie muzycznej są nieznane.
Sandra (1971) |
Sandra w sopockim Non-Stopie |
Sandra w studiu TV |
Sandra (przed wyjazdem z Polski) |
Puchar Festiwalu Sopot Non-Stop 1970 |
Źródło:
Dariusz Boniewicz - Trójmiejski Big-Beat (wspomnienia) (tekst i zdjęcia)
Nadal mieszka w Szwecji . Nazywa się Strend i zajmuje się ochrona zwierząt.
OdpowiedzUsuńBardzo dziękuję za nadesłane informacje.
UsuńPozdrawiam serdecznie.