W 1977 r. Zodiak koncertował przez cztery miesiące w NRD, a następnie w Finlandii i Szwecji. Od trasy koncertowej po Skandynawii grupa zaczęła używać nazwy Zodiac. W roku następnym formacja, za pośrednictwem Pagartu, dostaje kontrakt na występy w RFN. Od tego czasu zespół występuje praktycznie na zachodnioniemieckim rynku, grając zarobkowo w dyskotekach i lokalach tanecznych modny tam repertuar. W 1982 r. z zespołu odchodzi B. Niezborała, którego za perkusją w następnym roku - na występy w Szwajcarii - zastępuje Andrzej Żukiewicz. W 1984 r. zespół powraca na rynek niemiecki. W tym roku odchodzi z grupy H. Zieliński co kończy regularną działalność formacji.
R. Wesołowski pozostaje w Niemczech i gra zarobkowo na instrumentach klawiszowych podczas rejsów na statkach pasażerskich. Lider występuje także pod szyldem Zodiac, grając z zaproszonymi polskimi muzykami w miastach Zagłębia Ruhry. Byli to m.in. Andrzej Rudnicki - pianino, organy, śpiew; Mirosław Klepaczka - perkusja, saksofon, klarnet, śpiew (najdłużej współpracujący z liderem) oraz Jerzy Kamiński - pianino, organy, śpiew. W grudniu 1988 r. R. Wesołowski otrzymał od PAA PAGART medal Fryderyka Chopina w uznaniu zasług dla Agencji.
W 1995 r. R. Wesołowski reaktywuje zespół pod nazwą Zodiac Band. W składzie grupy znaleźli się: Elżbieta Muciek - śpiew; R. Wesołowski - instrumenty klawiszowe, organy, pianino, śpiew; Daniel Muciek - perkusja; Waldemar Dziedzic - gitara, gitara basowa, śpiew. Największym sukcesem formacji jest wyróżnienie otrzymane od organizatorów największego w Niemczech karnawału w Kolonii, gdzie także indywidualnie R. Wesołowski został wyróżniony. Zespół występuje do dzisiaj w niezmienionym składzie, a od dwóch lat grupę zasilił syn lidera, Julian Henryk Wesołowski - gitara, perkusja.
Zodiac Na zdjęciu od lewej: Henryk Zieliński, Bogdan Niezborała, Romuald Wesołowski |
Źródła:
Informacje uzyskane od Pana Romualda Wesołowskiego
Zdjęcie - nadesłał Pan R. Wesołowski
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz