sobota, 30 marca 2013

Ex Aequo

  Zespół wokalno-instrumentalny Ex Aequo powstał w Krakowie w 1969 r. W skład grupy weszli: Bogusław Dmochowski (Wawele) - gitara; Zbigniew Konieczny (eks Czarne Perły) - gitara basowa; Marek Ślazyk (Wawele) - perkusja; Leszek Palca-Palczyński (Wawele) - śpiew. Większość grupy grała równolegle w grupie Wawele, a wcześniej w formacji Rytmy.
  Zespół grał w krakowskich klubach - m. in.  "Szopa" na ul. Rakowickiej, a głównie "Relax". Grupa wystąpiła  w I Ogólnopolskim Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu, a członkowie formacji, jako Wawele, także wystąpili na tej imprezie, gdzie  zajęli II miejsce. Na gitarze basowej w grupie Ex Aequo grali także Marian Pawlik (eks Dżamble) i Andrzej "Abaj" Pawlik (eks Wawele). Formacja rozwiązała się w 1970 r.

Ex Aequo (1970)
Od dołu: Lech Palca-Palczyński, Mrek Ślazyk, Zbigniew Konieczny, Bogusław Dmochowski

Źródło: http://www.ryszardy.jedwab.net.pl/ (materiał i zdjęcie)

2 komentarze:

 1. Na I Ogólnopolskim Festiwalu Awangardy Beatowej Kalisz'69 wystąpiły obydwa zespoły, tzn. Ex Aequo (w książeczce podana jest prawdopodobnie błędna nazwa Ex Equo) i Wawele.

  Pozdrawiam
  S.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za informację. Znajduje to potwierdzenie na stronie Pana Ryszarda. Dlatego trzeba ten fakt odnotować w biogramie.
  Pozdrawiam
  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń