Wkrótce po powstaniu Kolorowe Koty pojawiły się na II Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym w Chorzowie, gdzie zostały laureatami i otrzymały statuetkę Złotego Jelenia. Potem grupa wystąpiła na kieleckim Festiwalu "Muzykobranie", gdzie B. Kot Mazurkiewicz został uznany za najlepszego wokalistę. Zespół był zapraszany na wspólne występy z Warszawskimi Kurantami i Dżamblami. Z powodu niesnasek w grupie odszedł z niej założyciel, który rozpoczął współpracę z Wiślanami 69. Po siedmiu miesiącach grania formacja przestała istnieć.
Po powrocie do Ostrowca, na przełomie sierpnia i września, B. Kot Mazurkiewicz założył kolejny zespół - Koło Napędowe, którego żywot był równie krótki .
B. Kot Mazurkiewicz zmarł 29 kwietnia 1978 r.
Kolorowe Koty Od lewej Mieczysław Wieczorek, Zbigniew Mazurkiewicz, Bogusław Kot Mazurkiewicz, Jerzy Klusek i Adam Lichota. |
Źródła:
Leksykon Muzyczny Kielecczyzny, autor: Paweł Solarz
Pan Jacek Świątek (zdjęcie)
PS.
1. Na poniższym zdjęciu Bogusław Kot Mazurkiewicz - pierwszy z prawej.
Playing Family (1966) - na zdjęciu od lewej: Antoni Krupa, Benedykt Radecki , Ryszard Kopciuch , Bogusław Kot-Mazurkiewicz |
Z tego co pamiętam to były jeszcze Czarne koty, nawet jakieś nagrania po nich pozostały, ale nic więcej nie pamiętam.
OdpowiedzUsuńJeśli tylko będę miał informacje o takim zespole, to bardzo chętnie zamieszczę.
OdpowiedzUsuńhttp://www.kppg.waw.pl/person.php?art=2138&nazwa=CZarne%20koty&prf=2&ruch=200
OdpowiedzUsuńtrochę nagrań po nich pozostało.
W 1972 przyjechałem pomóc koleżance w pracach geologicznych. Mieszkałem w hotelu robotniczym. Któregoś dnia udaliśmy się do Tęczowej na posiłek i tam doznałem szoku. Usłyszałem i poznałem Bogusia jego brata Zbyszka, Maćka i Jurka. Zabrzmi to może śmiesznie ale pokochałem tych chłopaków. Przez następny rok przyjeżdżałem z Warszawy prawie co tydzień. To naprawdę jest rzadkość poznać tak wspaniałych ludzi.
OdpowiedzUsuńBardzo dziękuję za piękne wspomnienie.
UsuńPozdrawiam.